مشاهده خبر


603 بار نمایش
خاله سوسکه بیرون از شهر قصه

به گزارش خبرنگار امنا، داستان های قدیمی همیشه جذاب بودند و از یکی بود آن ها تا قصه ما به سر رسید آن ها را دنبال می کردیم قصه های دیروز نمایش های امروز کودکانی هستند که با ذوق کودکانه شان در سالن می نشینند و از یکی بود نمایش تا قصه ما به سر رسید داستان دنبال می کنند و گاهی هم با خاله سوسکه همراه می شوند و می گویند "بگو خاله قزی، چادر یزدی ، کفش قرمزی، کجا می ری؟"

امیر شیخ جبلی، کارگردان نمایش موزیکال خاله سوسکه در گفت گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد:دغدغه تولید تئاتری ایده آل و با کیفیت در ژانر کودک و نوجوان در کنار دیگر تولیدات گروه تئاتر نگار سبز زنده رود همیشه در اولویت برنامه های ما بوده و بهره گیری و اقتباس از ادبیات فولکلور در این حوزه نیز به طور خاص مورد توجه من بود.

کارگردان نمایش خاله سوسکه ادامه داد: کودکان به داستان هایی با حضوذ حیوانات علاقه بیشتری دارند به خصوص حیواناتی که می توانند همانند انسان ها فکر و عمل کنند چرا که اینگونه نمایش ها تا به حال توانسته مخاطب بیشتری را جذب کند و جذابیت بیشتری برای کودکان دارد.

وی با اینکه اشاره به اینکه داستان خاله سئسکه را به دلیل جذابیتی که میتوانست برای کودکان ایجاد کند انتخاب کردیم گفت: سعی کردیم تا در روایت این قصه از نوشته های م. آزاد استفاده کنیم که به لحاظ موضوع با مخاطب خردسال و کودک پیوند نزدیک تری داشته باشد و در استفاده از شیوه اجرایی نیز ضمن توجه به مضمون و ساختار شاهد نتیجه مطلوب تری باشیم.

شیخجبلی با بیان اینکه این اثر نمایشی در فضایی خلاق روایتی از این قصه ی کهن را با ساختاری فانتزی و شاد روایت می کند، ادامه داد: داستان این نمایش ماجرای خشکسالی مزرعه و اصرار ننه سوسکی و عزم خاله سوسکه برای دیدار عمو رمضون در همدان است که خاله سوسکه در این سفر طول و دراز با مشکلات و سختی های بسیار روبرو می شود.

 

ادامه ی مطالب را در آدرس زیر مطالعه نمایید.

www.imna.ir/news/370062

فرستاده شده توسط امیر شیخ جبلی در 28 روز و 10 ساعت پیش  
نظرات
تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر :
نام شما
امتیاز شما به این خبر بدتر : : بهتر
ایمیل
متن نظر