مشاهده خبر


344 بار نمایش
روایت لبخند کودکانی که عاشقانه به دیدن تئاتر می‌روند

 تئاتر یکی از زیباترین سرگرمی هایی است که انسان را در هر سنی به صندلی سالن میخکوب می کنند، اما کودکان تئاتر را بیشتر دوست دارند چرا که آنقدر غرق در تماشا می شوند که خودشان را روی سن و در حال بازی و تخیل می بینند. کودکان با تئاتر زندگی می کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، دنیای کودک سرشار است از زیبایی است، زیبایی هایی که ما بزرگتر ها خوب آن را درک می کنیم و گاهگداری آرزو می کنیم که جای آنها باشیم و بدون دغدغه به شادی و هیجان بپردازیم. کودکان امروز ما کودکانی پر انرژی و فعال هستندو اجازه نمی دهند یک روزشان نیز به بطالت سپری شود.

همین کودکان در فصل تابستان فعالیتی چند برابر دارند و با کمک والدین برای تمام روز های گرم خود برنامه ریزی می کنند. برخی ها ورزش و رفتن به باشگاه برخی ها دیگر کلاس های آموزشی و تفریحی، عده ای هم مطالعه و برنامه های دیگری برای تابستان خود در نظر می گیرند.

در این میان سینما و تئاتر علاقمندی بسیاری از خانواده ها و کودکان آنهاست و با رفتن به سالن های سینما و تئاتر هم لحظات شاد و زیبایی برای خود فراهم میکنند و هم درس های بسیاری از آن فیلم میگیرند.

 

تئاتر کودک و نوجوان چند سالی است که به به طرفدارانش افزوده می شود و با افزایش آگاهی مردم گرایش آنها به سمت دیدن تئاتر نیز افزایش پیدا می کند. استان اصفهان نیز در زمینه هنر و فرهنگ قدم های موثری برداشته است و با اجرای نمایش های ویژه کودکان برای آنها اوقات زیبایی فراهم می کند.

دیدن تئاتر نه تنها در شادی و هیجان کودکان تاثیرگذار است بلکه در روابط اجتماعی، روحیات و خلقیات و بسیاری از جنبه های روانی زندگی آنها نیز تاثیر گذار است به همین دلیل بسیاری از کارشناسان نیز دیدن تئاتر را برای کودکان و دیگر مردم توصیه می کنند. کودکان با دیدن تئاتر مناسب سن خود اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده، از هوش و استعدادشان برای برداشت از مفاهیم آن استفاده می کنند و در کنار یکدیگر به تجربه و تحلیل آن می پردازند. تئاتر یکی ار مهمترین ابزارها برای آموزش و پرورش ذهن انها به شمار می رود.

 

"پینوکیو و چلمن خان" میزبان کودکان اصفهانی

 

تئاتر شاد چلمن خان و پینوکیو بزرگترها را نیز به خنده وا می دارد و پدر و مادرانی که کنار فرزندان خود به تماشا نشسته اند مانند کودکانشان با روحیه ای شاد و دوست داشتنی سالن را ترک می کنند. اما هنوز هم خانواده های بسیاری هستند که از چنین برنامه هایی خبر ندارند و از دیدن و آمدن به چنین مکان هایی محروم می شوند.

امیر شیخ جبلی افزود: تئاتر "پینوکیو" منتخب بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان و کاندید در دو بخش کارگردانی و طراحی صحنه شد. همچنین منتخب حضور در سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر در بخش استانی بود.

 

 

ادامه ی خبر را در سایت خبری تسنیم بخوانید.

www.tasnimnews.com/fa/news/1397/04/28/1779964

فرستاده شده توسط امیر شیخ جبلی در 1 سال و 7 ماه پیش  
نظرات
تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر :
نام شما
امتیاز شما به این خبر بدتر : : بهتر
ایمیل
متن نظر